Zmiana koloru w Photoshopie

Zmień zdjęcie w ilustrację w 5 minut – darmowa akcja Photoshop do pobrania tutaj


Jeśli szukasz dla znajomego lub dla siebie czegoś WOW w postaci pracy w stylu digital paint to jesteś w miejscu prawidłowym. Dzisiaj pokażę Ci jak w 5 minut zmienić każde swoje zdjęcie za pomocą Photoshopa w ilustrację. Możesz to zrobić ze mną krok po kroku by nauczyć się narzędzi i efektów jakie trzeba użyć lub też użyć akcji którą dołączam do artykułu by za pomocą 1 kliknięcia wywołać efekt ilustracji i dostosować go tylko warstwami dopasowania do swojego zdjęcia. Tak czy siak efekt będzie podobny kwestia czy chcesz się nauczyć 🙂 Zapraszam!

W pierwszej kolejności po otwarciu zdjęcia w Photoshopie należy zduplikować oryginalny plik (lepiej mieć w zanadrzu gdyby coś poszło nie tak i trzeba by było korzystać z oryginału), można to zrobić na dwa sposoby:

 1. wystarczy skorzystać ze skrótu klawiszowego w Photoshopie czyli: Ctrl + J, automatycznie pojawi się nam warstwa zduplikowana w panelu warstw (pamiętaj by korzystając z tego skrótu mieć zaznaczoną warstwę którą chcesz zduplikować)
 2. drugim sposobem jest przeciągnięcie warstwy którą chcemy skopiować na znaczek w dolnej części okna z warstwami

Ok możemy zacząć transformację zdjęcia na ilustrację:

 1. na skopiowanej warstwie którą nazwaliśmy np. Warstwa 1 (oryginału nie ruszajmy na potrzeby ewentualnego powrotu do początku) zastosujmy z menu “Obraz” filtr “Auto tony” tak by Photoshop już na samym starcie za pomocą własnego algorytmu i tego co wyczytał na zdjęciu nadał odpowiednie wartości dla elementów ciemnych, jasnych i szarości. Można to zrobić używając domyślnego skrótu Shift + Ctrl + L lub też wybierając z górnego menu zakładkę “Obraz”, a następnie z rozwiniętego menu “Auto tony”.
 2. drugi krokiem jest nadanie naszej warstwie (warstwa 1) stylu graficznego a’la malowanie pędzlem poprzez filtr “Farba olejna”. Zrobimy to najeżdżając na górne menu “Filtr”, wybierając z rozwiniętego menu zakładkę “Stylizacja” i zaznaczając opcję “Farba olejna”. Otwiera nam to dodatkowe menu w którym za pomocą kilku suwaków jesteśmy w stanie uzyskać już na tym etapie naprawdę świetny efekt zamiany zdjęcia na malowany obraz, kwestia odpowiednio dobrania wartości w okienku z filtrem “Farba olejna”. Dla mojego zdjęcia świetnie pasowały ustawienia:
  – Stylizacja: 3,4
  – Czystość: 2,2
  – Skala: 0,1
  – Szczegóły szczeciny: 0,0
  – Oświetlenie: 0
 3. kolejnym 3 już krokiem jest wyostrzenie zdjęcia (czy też już ilustracji?) dlatego z górnego menu wybieramy “Filtr”, a następnie z rozwiniętego menu “Wyostrzanie” i zaznaczmy pierwszą opcje czyli “Inteligentne wyostrzanie”. Tutaj podobnie jak w poprzednim punkcie dla swojego zdjęcia warto dobrać własne ustawienia niemniej jednak dla mojego zdjęcia pasowały:
  – Wartość: 55
  – Promień 2,4
  – Redukcja szumu: 7
  – Usuń rozmycie gaussowskie
 4. na tym etapie już poprawiło się nasze zdjęcie i wygląda zdecydowanie lepiej po zastosowaniu pierwszego efektu wyostrzania, niemniej jednak by efekt był jeszcze lepszy zastosujemy jeszcze inne metody wyostrzania dlatego kolejnym etapem jest nałożenie na tę samą warstwę (Warstwa 1) kolejnego filtru wyostrzającego z górnego menu wybieramy “Filtr”, a następnie z rozwiniętego menu “Wyostrzanie” i zaznaczmy “Maska wyostrzająca”.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu